KošarkaSport

TOP 16 fazu Eurokupa Mornar otvorio pobjedom na Kanarima!

U Las Palmasu je ispisana jedna od najljepših i najuzbudljivijih stranica istorije barske košarke!

U svom prvom meču u okviru TOP 16 faze Eurokupa, u meču sa jednom od najboljih španskih ekipa, „Ponos Bara“ je slavio: Gran Kanaria – Mornar 100:102!

Predstavu u Gran Kanaria areni obilježila je sjajna košarka ali prije svega drama u završnici u kojoj je domaćin nadoknadio deset poena zaostatka ali, ipak, nije spriječio slavlje našeg tima!

Mornar je tokom prve četvrtine uglavnom bio u vođstvu, najubljedivijem u 8. minutu kada je razlika dostigla 10 poena (13:23). Serijom 8-1 domaćin je, međutim, nepuna dva minuta kasnije uhvatio priključak (21:24), a u 14. minutu prešao u vođstvo (34:32).

Do poluvremena gledana je igra u ritmu „koš za koš“ da bi minut prije pauze Mornar serijom 8-0 vratio vođstvo (42:47). Barani su prednost čuvali do sredine treće dionice kada se domaćin još jednom preokrenuo (59:57). Do završnice ovog perioda gledana je rezultatska klackalica da bi Mornar serijom 5-0 pobjegao na 67:72 uoči poslednjeg kvartala.

U završnom periodu Barani su držali sjajan fokus i na 1:52 činilo se da će meč biti lišen rezultatske dramatike jer je razlika ponovo dostigla rekordnih 10 poean (90:100). U završnici je, međutim, gledano „kockanje“ Mornara pa od gotovog malo nije viđena veresija! Za trideset sekundi u poslednjem minutu domaćin je serijom 8-0 stigao do 100:100, ali potom u poslednjih 20 sekundi nije imao šut.

Džejkob Pulen je na drugoj strani terena promašio prvi šut za pobjedu ali nije slobodna bacanja za koja se izborio nakon ofanzivnog skoka…

Gran Kanaria – Mornar 100:102 (23:27, 20:20, 24:25, 33:30)

MORNAR: Pulen 14 (5as), Gabriel 14 (4/6 za tri, 8sk, 2as), Nidam 8 (5as), Jeremić 13 (3/5 za tri), Gordić 2, Šehović, Smit 11 (11sk), Vajthed 28 (4/4 za tri, 5as, 3sk), Lazić, Vranješ 5, Bjelica 2, Luković 5.

GRAN KANARIA: Kilpatrik 16, Balčerovski 12, Okoe 4, Albici 15, E. Klark 7, Sloter 23, Dimsa 1, Šurna 13, Diop, Burjanadze, Beiran 2, Stević 7.